Terminarz Ekstraklasy na sezon został ujawniony! Sprawdź, kiedy rozpocznie się nowa edycja rozgrywek

Zaledwie półtora tygodnia temu zakończył się sezon 2023/24 w ekstraklasie. W kolejnych dniach trwała walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wiadomo, że do elitarnego grona 18 zespołów dołączają , GKS Katowice i Motor Lublin.

W czwartek 6 czerwca poznaliśmy nowe informacje dotyczące przyszłego sezonu. Ekstraklasa ogłosiła terminarz na przyszły sezon. Zaczynamy już w lipcu Poznaliśmy ramowy terminarz ekstraklasy na sezon 2023/24. Ekstraklasa poinformowała, że jesienią rozegranych zostanie 18 kolejek. Drużyny zagrają po dziewięć meczów domowych i dziewięć wyjazdowych.

W pierwszej kolejce, która rozpocznie się 19 lipca – pucharowicze (Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław i ) zagrają swoje mecze u siebie. – Rozgrywki zostaną zainaugurowane dwoma piątkowymi meczami z udziałem dwóch drużyn reprezentujących Ekstraklasę w europejskich pucharach, trzeci zespół grający w Lidze Konferencji rozegra swoje spotkanie w sobotę. Dokładne daty spotkań i godzin pierwszej serii spotkań zostaną opublikowane w połowie czerwca z ustaleniu z Canal+ – czytamy na stronie .

Niewykluczone, że część spotkań pucharowiczów będzie przełożona. O tym także poinformowała oficjalna strona internetowa ligi. Chodzi o możliwość przełożenia swoich dwóch meczów ligowych, jednego od pierwszej do trzeciej rundy kwalifikacyjnej oraz jednego pomiędzy rundą play-off. Planiści zapewniają, że zatroszczyli się o to, aby reprezentanci Polski w pucharach mieli „dogodne logistycznie wyjazdy”.

Mistrzowie Polski rozpoczną sezon od domowego starcia z Puszczą Niepołomice, zaś wicemistrzowie – Śląsk Wrocław – na własnym stadionie zagrają z wracającą po rocznej przerwie Lechią Gdańsk. – trzeci pucharowicz z Ekstraklasy – zacznie sezon tak, jak kończyła poprzedni – od domowego spotkania z Zagłębiem Lubin. Beniaminkowie z Katowic i Lublina przywitają ligę po wielu latach przerwy u siebie. Zagrają odpowiednio z Radomiakiem i Rakowem.

Pierwszy hitowy mecz w nowym sezonie rozegrany zostanie w 4. kolejce. W Częstochowie dojdzie do starcia chcących wrócić na szczyt Rakowa i Lecha. Dwie kolejki później Śląsk podejmie Legię, a poznaniacy zagrają z Pogonią. Sezon zakończy się 24 maja.