Netflix zamierza przeprowadzić rewolucyjne zmiany w interfejsie swojej aplikacji

Od lat dostępny jest również na telewizorach w postaci dedykowanej dla dużych ekranów aplikacji. Firma ponownie ogłosiła program pilotażowy, gdzie część użytkowników będzie mogło wypróbować nowości przed innymi.

Co nowego się pojawi?

Netflix odszeżuje ekran główny aplikacji na telewizory. Netflix postanowił zająć się tym obszarem aplikacji na telewizory, z którego użytkownicy korzystają najczęściej podczas szukania nowych produkcji do obejrzenia. Ekran domowy aplikacji Netfliksa na telewizory został odświeżony, co miało przede wszystkim go uproszczć. Firma postanowiła zmienić kafelki z produkcjami na ekranie głównym aplikacji.

Mają one formę kafelków i są one uruchamiane zaraz po najechaniu ich pilota. W takim kafelku jest automatycznie uruchamiany krótki podgląd. Wraz z informacjami o produkcji, które obejmują tytuł, rok wydania, gatunek czy liczbę odcinków w przypadku seriali.

Często widzimy użytkowników wykonujących gimnastykę oczami, skanując ekran w domu. „Naprawdę chcieliśmy, aby użytkownicy mogli łatwiej zdecydować, czy dany tytuł jest dla nich odpowiedni. Przy okazji Netflix przeniósł opcje aplikacji. Znajdujące się tu opcje zostały przeniesione na ekranie domowym do góry.

Przy okazji pojawia się nowy element. To zakładka „Wyróżnione”, którą wcześniej wprowadzono do aplikacji mobilnej.

Zmiany w aplikacji Netflix na telewizory dla wybranych

Niestety nie są to jeszcze ogólnodostępne nowości. Netflix chce je najpierw przetestować. Wybrani subskrybenci wkrótce zobaczą te zmiany na własnych telewizorach oraz przystawkach TV do streamingu. Firma będzie chciała następnie poznać ich opinie.

Program pilotażowy potrwa pewnie kilka tygodni i na tej podstawie Netflix zdecyduje, w jakiej postaci wprowadzi te zmiany u wszystkich użytkowników. Jeśli więc nie uda wam się załapać do testów, to na wdrożenie nowego wyglądu ekranu domowego będziecie musieli jeszcze trochę poczekać.