Świeże dowody: starożytne egipskie grobowce odkrywają zapomniane sekrety

Mauzoleum Aga Chana III, jednego z imamów — szyickiego duchownego, mieści się . W jego okolicy od lat trwają badania . , m.in. kilka lat temu odsłonięto wykute w skale dwa grobowce z okresu późnego, poczyniono też wiele innych ustaleń. Teraz do zbioru tych znalezisk dołączają aż 33 dopiero co odkryte grobowce. Badaczom udało się już ujawnić wiele tajemnic związanych z życiem i śmiercią pochowanych tam niegdysiejszych mieszkańców tych terenów. 33 nowe grobowce odkryte w Asuanie w Egipcie.

Badania mumii dały ciekawe wnioski 33 nieznane wcześniej badaczom grobowce rodzinne pochodzą z okresu późnego (747-332 lat p.n.e.) i grecko-rzymskiego (od 332 p.n.e. do IV w. n.e.). Archeolodzy ustalili już, że . Odkrycie daje nowy wgląd w historię regionu i choroby panujące w tamtych czasach. Egipskie Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa , że analiza wykazała, iż ok.

Odkryto zaskakujący pochówek w Egipcie. Dwa splecione ze sobą ciała Szczególnie ciekawym znaleziskiem jest Zmarli „skleili się” w jedno prawdopodobnie pod wpływem specyfików do balsamowania zwłok. Misja egipsko-włoska planuje przeprowadzić dalsze badania w celu ustalenia związku między obiema osobami oraz tego, co zostało użyte do konserwacji ich ciał. Na podstawie badań szczątków odnalezionych w grobowcach naukowcom udało się określić, na jakie choroby zapadali mieszkańcy Egiptu z tamtych czasów. – Niektóre szczątki wykazują oznaki takich schorzeń jak – powiedziała Patricia Piacentini, kierowniczka włoskiej części grupy archeologów i profesor egiptologii na Uniwersytecie w Mediolanie.

Egipskie grobowce dostarczyły archeologom nowych informacji Same grobowce różnią się stylem architektonicznym – , podobnie jak wspomniane odkryte przed laty dwa pochówki. Dr Ayman Ashmawy, kierownik Egipskiego Sektora Starożytności zauważył, że umiejscowienie nowych grobowców na terenie nekropolii w połączeniu z obecnością poszczególnych artefaktów sugeruje, że rzemieślników, kupców, właścicieli sklepów i medyków. Inne godne uwagi odkrycia obejmują pozostałości kolorowego kartonażu ( ), formowane gliniane figurki, drewniane i kamienne trumny oraz stoły ofiarne. Misja będzie kontynuować prace na tym obszarze, próbując pogłębić wiedzę na temat tego ważnego stanowiska.

  • Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.
  • i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!