Oficjalnie potwierdzone: "Przejście numer 1 zostało sfinalizowane"

Jakub Łukowski w Koronie Kielce grał od zimy 2021 roku i już po pół roku wywalczył z klubem awans do ekstraklasy. W rozgrywkach 2022/23 był najlepszym zawodnikiem Korony – w 35 meczach zdołał zdobyć 12 bramek i zaliczył jedną asystę. W minionym sezonie za bardzo nie pomógł drużynie, bo już w sierpniu zerwał więzadło krzyżowe w lewej nodze.

Jakub Łukowski odszedł z Korony Kielce. Transfer wewnątrz ekstraklasy Przez kontuzję Łukowski nie był dostępny dla trenera od czwartej kolejki ekstraklasy i nie grał od sierpnia aż do kwietnia. Wrócił dopiero w 27. kolejce ligowej i do końca sezonu zdołał jeszcze zaliczyć sześć występami, ale bez gola lub asysty i z jedną żółtą kartką. Jego Korona zają pierwsza kolejka ligowa zaplanowana na 20 i 21 lipca 2024 roku.

Łącznie zakonczył rozgrywki z dziewięcioma w minionym sezonie 14. miejsce w ekstraklasie, utrzymanie uratowała w ostatniej kolejce. Kontrakt 28-latka obowiązywał do 30 czerwca i wiadomo już, że nie zostanie przedłużony. „Jakub Łukowski odchodzi z Korony Kielce” – czytamy w komunikacie klubu z wtorku 4 czerwca. Skrzydłowy w Kielcach rozegrał łącznie 97 meczów, w których zdobył 27 bramek i zaliczył sześć asyst.

Tuż po tym ogłoszeniu dowiedzielismy się, że zawodnik wciaż bedzie gral w ekstraklasie. ” numer 1 stał sie faktem – Jakub Łukowski piłkarzem Widzewa” – czytamy w komunikacie , z którym Łukowski związał się kontraktem do 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Łódzki klub zakonczył niedawno rozgrywki na dziewiątej pozycji w tabeli.

Wybrałem Widzew, bo przedstawiono mi konkretny plan na rozwój mój i całej drużyny, który zakłada nawiązanie do najlepszych lat z przeszłości Klubu. Widzew to wielki Klub, ma piękną historię i to miało duże znaczenie, ale podobała mi sie również determinacja władz, aby mnie ściągnąć – powiedział Łukowski w pierwszej rozmowie z klubowymi mediami. Łukowski juz w przeszłości mógł trafić do Widzewa, ale transfer upadł na ostatnim etapie negocjacji. 28-latek zagrał już w ekstraklasie 85 meczów, w których zdobył 14 goli i zaliczył dwie asysty.