Nowa funkcja na YouTube dla miłośników nocnych maratonów filmowych

YouTube z nową funkcją

Często o nowych i nadchodzących funkcjach aplikacji dowiadujemy się nie dzięki oficjalnym ogłoszeniom, a wertowaniu plików i zapisów deweloperskich. Tak jest również i w tym przypadku. W sieci pojawiły się informacje dotyczące tego, co znajdziemy w nadchodzącej aktualizacji aplikacji . Ktoś postanowił dokładnie sprawdzić zawartość plików APK i wychodzi na to, że apka dostanie pewną prostą, ale i wyczekiwaną funkcję. O co konkretnie chodzi? Mowa o Wyłączniku czasowym.

To opcja znana z wielu innych urządzeń czy aplikacji, która pozwala nam ustawić timer. Po upływie określonego czasu aplikacja wyłączy się, kończąc wszystkie procesy takie, jak na przykład odtwarzanie muzyki czy wideo.

Cos dla śpiochów, czyli timer

Chociaż wielu z was może nie być zainteresowanych taką funkcją, to Timer na YouTube może okazać się pomocny. Po co ustawiać timer na YouTube? Przydaje się to np. podczas zasypiania, gdy korzystamy z uspokajających dźwięków burzy, deszczu lub innych. Na YouTube znajdziemy masę takich treści, dlatego wiele osób korzysta przed snem właśnie z tej aplikacji. Co ciekawe, do tej pory funkcja ta była dostępna m.in. na YouTube Music, lecz nie w wersji serwisu z wideo. Najnowsza aktualizacja zdaje się wreszcie zasypywać tę różnicę, dzięki czemu użytkownicy apki będą mogli spać spokojnie z wreszcie wyłączonym serwisem.

Nadchodzi, ale nie wiadomo kiedy

Nowa funkcja Wyłącznika czasowego na YouTube pozwoli nam ustawić liczbę minut lub godzin do wyłączenia, a także umożliwi śledzenie czasu w specjalnym oknie powiadomienia. To standardowy timer, dlatego sposób jego działania nie będzie różnić się od podobnych opcji w innych aplikacjach. Na razie brak informacji dotyczących debiutu nowej funkcji. Wiadomo, że będzie ona częścią przyszłej aktualizacji, chociaż nie ma informacji o tym, kiedy trafi do pobrania.

Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

  • A zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!