Netflix za free? Wygląda na to, że w końcu nadejdzie ten moment

Netflix to gigant rynku streamingowego, który co jakiś czas wychodzi przed konkurencją z nowymi pomysłami. Najpierw firma postanowiła rozprawić się z użytkownikami, którzy współdzielili własne konta z innymi. Potem wprowadzono tańszy plan z reklamami, który okazał się . Teraz poznajemy kolejne plany.

Netflix za darmo z reklamami

Do informacji związanych z kolejnym pomysłem firmy dotarł Bloomberg. W raporcie źródłowym czytamy, że . To oznacza, że filmy i seriale będzie można oglądać bez żadnych opłat. Oczywiście jest tu pewien haczyk. Netflix miałby być dostępny za darmo, . To oznacza, że użytkownicy mogliby oglądać treści bez opłat, ale te będą przerywane przez elementy sponsorowane. Wiemy, co firma już sama potwierdziła, że w planach jest rozbudowa możliwości z zakresu reklam o platformę z narzędziami dla dostawców.

Darmowy Netflix również w Polsce?

Bloomberg wspomina, że darmowy Netflix jest brany przez firmę na wybranych rynkach. Na ich liście nie ma Stanów Zjednoczonych, gdzie gigant ma dużą pozycję i nie widzi większego potencjału w pozyskaniu w taki sposób dużej liczby nowych klientów. Co jednak ważne z perspektywy Polaków, pod uwagę brane są . Netflix za darmo mógłby trafić na wybrane rynki europejskie i azjatyckie. Konkretne państwa nie są na razie znane. Sama firma nie komentuje tych doniesień. Warto jednak dodać, że to nie pierwszy raz, gdy Netflix miałby zostać udostępniony za darmo. W 2021 r. firma zdecydowała się na uruchomienie programu pilotażowego z podobnym planem w Kenii.

Wtedy jedynie proszono użytkowników o potwierdzenie wieku. Testy zakończono w październiku zeszłego roku i skomentowano je w następujący sposób. Na pewno wiele się nauczyliśmy z tego testu. Będziemy nadal oferować szereg innych planów. Na więcej szczegółów trzeba będzie poczekać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że darmowy plan w Netfliksie z reklamami zaoferuje różne ograniczenia. Na przykład w dostępie do katalogu filmów oraz seriali. Na razie są to jednak tylko przypuszczenia.