Guardiola wreszcie ustalił swoją decyzję co do powrotu do Barcelony. Cały świat o tym mówi.

FC Barcelona zakończyła ostatni sezon jako wicemistrz Hiszpanii. To jednak nie wystarczyło, aby zatrzymać trenera Xaviego na stanowisku. Zamieszanie wokół tej legendy klubu było ogromne. Xavi zaczynał jako bohater, prowadząc zespół do mistrzostwa Hiszpanii, ale jego pozycja stopniowo się pogarszała.

W końcu szkoleniowiec postanowił odejść po zakończeniu sezonu. Teraz, w nadchodzącym sezonie, drużynę poprowadzi Hansi Flick. Niemiecki szkoleniowiec odniósł ogromny sukces w Bayernie Monachium, ale ostatnio nie szło mu najlepiej. We wrześniu 2023 roku został zwolniony z reprezentacji Niemiec.

Barcelona nie miała jednak zbyt wielu innych opcji. Teraz przed Flickiem stoi kilka trudnych zadań – odzyskanie mistrzostwa Hiszpanii, poprawa gry zespołu i przywrócenie blasku Robertowi Lewandowskiemu, który za jego czasów w Bayernie prezentował doskonałą formę.

Wielu kibiców klubu Barcelony życzyłoby sobie, aby kiedyś do tej drużyny powrócił Pep Guardiola. To właśnie za jego kadencji klub osiągał największe sukcesy, prezentował najładniejszą grę i miał w składzie największe gwiazdy futbolu.

Guardiola kojarzy się z lepszymi czasami w Barcelonie. Dziennikarze zapytali go o obecną sytuację klubu podczas turnieju golfowego Legends Trophy. Zapytali także o ewentualny powrót do Barcelony. Guardiola zdecydowanie odciął temat ewentualnej pracy w tym klubie, mówiąc, że drzwi do ponownego trenowania Barcelony są dla niego już zamknięte.

Szkoleniowiec ma obecnie kontrakt z Manchesterem City ważny do czerwca 2025 roku. W minionym sezonie drużyna prowadzona przez niego zdobyła dziesiąte mistrzostwo Anglii – szóste za jego kierownictwem.