Czteroletni kontrakt. Paul Pogba zaskoczył wszystkich dotycząc swojej kariery

W 2022 roku Paul Pogba wrócił do Juventusu. W pierwszym sezonie zmagał się z kontuzjami, przez co grał bardzo niewiele. Na początku minionych rozgrywek jego sytuacja wcale nie wyglądała lepiej, a do tego został przyłapany na dopingu. W jego organizmie wykryto podwyższony poziom testosteronu. Przez to został zawieszony do wyjaśnienia sprawy i chociaż zarzekał się, że jest niewinny, to w lutym 2024 roku został zdyskwalifikowany aż na cztery lata. Oznacza to, że do 31-latek najwcześniej wróci dopiero pod koniec 2027 roku.

Zawieszony Paul Pogba wypowiedział się o przyszłości Przed długi czas Francuz nie udzielał żadnych wywiadów i był bardzo mało aktywny w mediach społecznościowych. Ostatnio udzielił wywiadu Sky Sport, w którym odniósł się do tych słów. – Jeśli nie widzieliście mojego wywiadu, w którym mówię, że odchodzę na emeryturę, to znaczy, że tak nie jest, bo wciąż czuję się . Chcę walczyć z tą niesprawiedliwością. Nie jestem skończony. Mam wielką chęć do powrotu. Trenuję, robię wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić na boisko – powiedział. – jestem zawodnikiem Juventusu, mam ważny kontrakt, ale nie miałem okazji rozmawiać z dyrektorem i trenerem, panuje cisza. Myślę, że czekają na wynik odwołania – dodał. Jego umowa z włoskim klubem wygasa w 2026 roku.

Paul Pogba w przeszłości był znany przede wszystkim z gry w Juventusie i Manchesterze United. We włoskim zespole rozegrał łącznie 190 , w których strzelił 34 gole i zaliczył 41 asyst. Sięgnął z nim między innymi czterokrotnie po mistrzostwo Włoch. Pomocnik jest także reprezentantem Francji. W narodowych barwach pojawił się na boisku 91 razy i wygrał w 2018 roku. Dwa lata wcześniej Manchester United wykupił go za 105 milionów euro.