SkyShowtime szykuje przełomowy serial. Mróz odpowiedzialny za scenariusz, Gierszał w roli głównej

Zaledwie w kwietniu tego roku rozpoczęły się zdjęcia do serialu „Śleboda”, kręconego na podstawie serii kryminałów autorstwa Małgorzaty Fugiel-Kuźmińskiej oraz Michała Kuźmińskiego, a już thriller zostanie zrealizowany w formie sześcioodcinkowego serialu.

Co o nim wiadomo? SkyShowtime zrobi serial na podstawie powieści Mroza. W roli głównej zobaczymy Jakuba Gierszała.

Jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy, Remigiusz Mroż, ciągle wydaje kolejne książki. W 2024 roku ukazały się kolejne tomy lubianych serii, będących autorstwa Mroza, i od razu zdobyły wysokie oceny w serwisie lubimyczytac.pl.

Nic więc dziwnego, że pojawiło się zainteresowanie ekranizacją dzieł autora. Będzie to sześcioodcinkowy thriller oparty na książce Remigiusza Mroza o tym samym tytule.

Remigiusz Mroż utrzymuje się w czołówce najbardziej znanych pisarzy w Polsce. Producentką serialu jest Violetta Furmaniuk-Zaorska (Kobieta sukcesu, Chyłka, Behawiorysta), a reżyserem Łukasz Palkowski (Bogowie, Chyłka, Behawiorysta).

Czego będzie dotyczyć fabuła? Langer Remigiusza Mroza zostanie zekranizowany. O czym będzie serial?

Piotr Gierszał zagra młodego i rzutkiego biznesmena, Langera, który odziedziczył holding finansowy po tragicznie zmarłym ojcu.

  • Jednocześnie jest nieuchwytnym seryjnym mordercą, którego od lat bezskutecznie ścigają prokuratorzy.
  • Pewnego dnia w jego życiu pojawia się zachwycająca kobieta – Nina, która, aby przyciągnąć uwagę Langera i zbliżyć się do niego, pojawia się na jego gali charytatywnej.
  • Wkrótce potem wdaje się w niebezpieczną grę i związek z Langerem, co nie ułatwia jej szukania dowodów na to, że jest on psychopatycznym mordercą.

Kolejna polska produkcja SkyShowtime. Serwis ma coraz więcej tytułów oryginalnych. Serial „Langer” dołączy tym samym do coraz szerszej biblioteki produkcji oryginalnych SkyShowtime.

O legendarnym duńskim bramkarzu o polskich korzeniach. Serwis jest koproducentem dokumentu. W serwisie dostępny będzie także wspomniany serial „Śleboda” oparty na dziełach polskich autorów.

Produkcja jest w fazie zdjęć, a w niej wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek w rolach głównych. SkyShowtime stale poszerza swoje portfolio tytułów oryginalnych, które powstają z myślą o lokalnej widowni.

„Langer” będzie sześcioodcinkowym thrillerem opartym na powieści autora bestsellerów, Remigiusza Mroza. „Jesteśmy podekscytowani, że do naszej oferty programowej dojdzie tak mocna i wciągająca historia z fantastycznym Jakubem Gierszałem w roli głównej” – powiedział Kai Finke, Chief Content Officer w SkyShowtime.