Samsung Galaxy Watch FE - nowy inteligentny zegarek dostępny w przystępnej cenie

Samsung Galaxy Watch FE to inteligentny zegarek, który w przeciekach pojawiał się od pewnego czasu. Koreanie postanowili jednak nie czekać z premierą tego urządzenia do lipcowego Unpacked i zdecydowali się wprowadzić sprzęt do oferty już teraz. To pierwsze urządzenie z serii Fan Edition, gdzie dotychczas sprzedawane były inne produkty.

Specyfikacja zegarka Samsung Galaxy Watch FE

Smartwatch Samsung Galaxy Watch FE to tak naprawdę starszy model marki, który umieszczono w nowej obudowie. Posiada wiele cech wspólnych z modelem sprzed kilku lat. Wyposażony został w ekran AMOLED o rozdzielczości 396 × 396 pikseli, pokryty szafirowym szkłem. Koperta zegarka wykonana jest z aluminium. W zestawie czujników znajduje się pulsometr, wsparcie dla funkcji SpO2 monitorowania poziomu natleniania krwi oraz GPS. Ponadto, zegarek pozwala na płatności zbliżeniowe dzięki wbudowanemu modułowi NFC. Gadżet jest odporny na warunki atmosferyczne.

Pod obudową Samsung Galaxy Watch FE skrywa się starszy procesor Exynos 9110, który wspiera 1,5 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 16 GB miejsca. Zasilany jest baterią o pojemności 247 mAh, a obudowa spełnia normę MIL-STD-810G i zapewnia wodoszczelność do 5 ATM. Zegarek wyposażono także w moduły Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n oraz NFC. Opcjonalnie możliwe będzie połączenie z siecią LTE. Całość działa pod kontrolą platformy Wear OS z nakładką One UI 5 Watch.

Cena i dostępność

Oficjalna zapowiedź Samsung Galaxy Watch FE miała już miejsce, jednak cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona. Mamy poznać ją bliżej wraz z rynkowym debiutem, który zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z dotychczasowymi przeciekami, cena modelu Samsung Galaxy Watch FE w Europie wynosić będzie około 1000 złotych. Smartwatch będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych obudowy oraz różnych wersjach pasków.

Samsung Galaxy Watch FE to pierwszy zegarek z serii Fan Edition, który wyróżnia się niższą ceną niż inne produkty koreańskiego producenta. Wykorzystanie starszych podzespołów w nowym opakowaniu zapewne sprawi, że urządzenie znajdzie swoich nabywców, zwłaszcza w niższej półce cenowej.