Rybakina opuściła konferencję prasową

Jelena Rybakina nie należy raczej do wylewnych tenisistek, ale trzeba przyznać, że konferencje z nią są dość niezręczne i nie wiadomo do końca, jak je interpretować. Na ostatnią… nawet nie przyszła. Powód jest zaskakujący. W tym artykule dowiesz się o:

Jelena Rybakina – trudności z udzielaniem wywiadów

Jedni tenisiści udzielają kwiecistych i długich odpowiedzi, drudzy raczej są oszczędni w słowach i potrafią zamknąć temat w jednym zdaniu. Do tej drugiej grupy zalicza się Jelena Rybakina, która jest raczej introwertyczną duszą i niechętnie udziela wywiadów. Dziennikarze nie do końca wiedzą, jak jej zachowanie interpretować. Podczas konferencji po jej pierwszym meczu w ramach tegorocznej edycji Rolanda Garrosa sprawiała wrażenie znudzonej i wycofanej, podpierała się i nie byłoby takiego pytania, na które nie kręciłaby nosem. Jej reakcje? „Pytania są takie same”, „Nie wiem, co powiedzieć”, „Coś jeszcze?”. A do tego zblazowana mina. Te obrazki idealnie opisał obecny w Paryżu Łukasz Jachimiak („Sport”). ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. „Mogliby mnie nie odratować” „Dziennikarze proponują różne kierunki, Rybakina nie chce pójść w żadnym. Można powiedzieć, że pytania się powtarzają, że są nudne, niewłaściwe, złe, nawet głupie, jak twierdzą niektórzy kibice. Ale naprawdę wszystkie pytania? Naprawdę nie ma ani jednej rzeczy, o której chciałaby opowiedzieć?” – zastanawiał się.

Po swoim drugim spotkaniu w Paryżu i czwartkowej wygranej Arantxą Rus na konferencję nie przyszła wcale. Łukasz Jachimiak zainteresował się tematem i podpytał odpowiedzialnych za to ludzi, z czego taka sytuacja wynika. Usłyszał, że… „Rybakina nie spotka się dziś z dziennikarzami, ponieważ żaden dziennikarz o to nie poprosił”. French Open cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i aż trudno uwierzyć w fakt, że żaden przedstawiciel nie złożył stosownego wniosku o spotkanie z Kazaszką. To się jednak stało. „A zatem wygląda na to, że Rybakina dostała niespodziewane wolne od aktywności medialnych, bo: część dziennikarzy się na nią obraziła, część uznała, że ​​szkoda czasu na spotkanie z kimś, kto tego spotkania nie chce, część nawet nie pomyślała o złożeniu wniosku” – podsumował dziennikarz redakcji „Sport”.

Iga Świątek – brawa za postawę

Iga Świątek, podobnie jak Jelena Rybakina, nie jest typową tenisistką, która chętnie udziela wywiadów. Mimo to, Polka potrafi zachować profesjonalizm i odpowiedzieć na pytania z godnością. Introwertyczka, która została najlepszą tenisistką świata, pokazała, że można być skromnym i jednocześnie odnosić sukcesy na najwyższym poziomie.

  • Pokonała Magdalenę Fręch, odpadła kilka dni później

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy – odpowiedz na kilka pytań.