Robert Lewandowski został zaatakowany, mimo że nie pojawił się na boisku przez ani jedną minutę. "Gdybym był w szatni z nim..."

Wojciech Jagoda skrytykował Roberta Lewandowskiego, sugerując, że jego styl przemówień pozostawia wiele do życzenia. Po przegranym starciu reprezentacji Polski z przeciwnikami, kontuzjowany napastnik FC Barcelony nie mógł zagrać. Temat kapitana kadry narodowej nabiera zatem nowego znaczenia w mediach.

Jagoda otwarcie wyraził swoje zdanie na temat sposobu w jaki Lewandowski motywuje zespół. Jego według polski kapitan używa zbyt ogólnikowych i mało przekonywujących słów, co może nie mieć pozytywnego wpływu na morale drużyny. Dziennikarz Canal + Sport podkreślił, że brakuje mu charyzmy, która porwałaby innych do działania.

Pomimo krytycznego spojrzenia na umiejętności oratorskie Lewandowskiego, Jagoda docenił jego zdolności piłkarskie i pomoc, jaką może świadczyć kolegom na boisku. Podał również, że swoimi umiejętnościami motywacyjnymi wzorować się można np. na parze Tymoteusz Puchacz – Czesław Michniewicz.

Do kolejnych meczów reprezentacji Polski już wkrótce. Starcie z Austrią zaplanowano na piątek, o godzinie 18:00. Następnie drużyna będzie miała okazję zmierzyć się z Francją, mecz ten został zaplanowany na wtorek 25 czerwca o godzinie 18:00.