Realme GT 6 - nowy smartphone, który stanowi udane połączenie mocy i elegancji

Realme to marka, która jest obecna na polskim rynku od kilku lat i szybko zdobyła sobie zaufanie klientów. Telefony firmy są często kupowane przez klientów ze względu na dobry stosunek możliwości do ceny. Producent radzi sobie najlepiej w niższej półce cenowej, gdzie w ofercie ma wiele różnych modeli na każdą kieszeń.

Realme GT 6 – zawartość pudełka i pierwsze wrażenia

Realme GT 6 to smartfon, który otrzymałem w ciemnym pudełku z logo producenta i modelu. Po rozpakowaniu w środku znalazłem telefon w odcieniu ciemnozielonym, kabel z końcówkami USB C, dedykowane etui oraz trochę papierologii. W opakowaniu i trzeba o nią postarać się osobno. Smartfon prezentuje się bardzo ładnie. Producent postawił na.

  • Z tyłu obudowy umieszczono potrójny aparat fotograficzny, którego obiektywy znajdują się w wystających pierścieniach.
  • Najmniejszy z nich współdzieli element z diodą doświetlającą LED.
  • Z przodu umieszczono zakrzywiony ekran AMOLED-owy z okrągłym wcięciem, gdzie znajduje się kamerka do selfie.

Design telefonu jest ciekawy i z pewnością może się podobać, chociaż jest to bardzo subiektywne odczucie. Mi osobiście telefon się podoba i chociaż może nie wnosi rewolucji, tak został wykonany schludnie. W ciemnozielonej barwie z pewnością prezentuje się zjawiskowo.

Ekran AMOLED-owy o dużej jasności

Smartfon realme GT 6 ma duży. Mimo to telefon dobrze leży w dłoni i można z nim pracować jedną ręką. Wyświetlacz oferuje obraz w rozdzielczości 1264 x 2780 pikseli, co daje zagęszczenie w postaci około 450 ppi. Producent nie zapomniał także o zwiększonej częstotliwości odświeżania (do 120 Hz), co zapewnia płynne działanie. Wysoki poziom jasności ekranu pozwala na użytkowanie w warunkach ekstremalnego nasłonecznienia.

  1. Standardowo jest to 1600 nitów.
  2. Jednak w szczytowym trybie.
  3. W przypadku smartfonów jest to rekordowa wartość.

Potrójny aparat fotograficzny o dużych możliwościach

Realme GT 6 ma aparat składający się z trzech obiektywów. Następnie mamy kamerę ultraszerokokątną z 8-megapikselowym czujnikiem oraz teleobiektyw, który również współpracuje z 50-megapikselowym sensorem i obsługuje dwukrotny zoom optyczny. Aparat radzi sobie dobrze w każdych warunkach, także ze słabym oświetleniem, co jest wspomagane przez dedykowany tryb nocny.

Pogromca flagowców AI

Realme nazywa nowego smartfona. Jest to pierwszy smartfon marki, gdzie funkcje oparte na sztucznej inteligencji odgrywają tak dużą rolę. Znajdziemy tu całym pakiet opcji bazujących na SI, wśród nich warto wymienić:

  • Mocny Snapdragon 8s Gen 3.

Podsumowanie

Realme GT 6 to smartfon, który stanowi bardzo udany kompromis. Ma wiele rozwiązań, które znamy z droższych flagowców, ale urządzenie jest od nich tańsze (w opcji z 8 GB RAM-u i 256 GB miejsca na dane) i pod tym względem wypada zdecydowanie na plus. Smartfon realme GT 6 pod wieloma względami dorównuje droższym flagowcom, a nawet ma rozwiązania, których w wielu drogich telefonach brakuje. Urządzenie można więc z powodzeniem polecić wszystkim, którzy szukają telefonu do wielu zastosowań, ale nie chcą wydawać fortuny.