Nietypowe metody czyszczenia monitora komputera: Zrezygnuj z płynu do szyb

Czym wyczyścić monitor? Do najlepiej używać specjalnych, przeznaczonych do takich zabiegów produktów. Rzeczone wyroby nie zawierają substancji, które mogłyby uszkodzić tego rodzaju sprzęt. Zazwyczaj są dostępne w formie sprayu, żelu czy chusteczek. Ich cena przeważnie jest różna. Dobrej jakości środek do czyszczenia ekranu można kupić już za nieco ponad połowę tej kwoty. Należy czyścić za pomocą odpowiedniej ściereczki. Do takiego zadania najlepiej nada się mikrofibra. Ów materiał ma właściwości antystatyczne, za sprawą których można ograniczyć gromadzenie się kurzu na powierzchni ekranu.

Jak czyścić monitor? Powinno odbywać się tylko wtedy, gdy sprzęt jest odpięty od gniazdka. Co więcej, jeśli urządzenie podczas pracy się nagrzało, to warto poczekać do momentu jego całkowitego ostygnięcia. Dobrze jest nałożyć niewielką ilość środka na ściereczkę i z jej pomocą pozbyć się zabrudzeń. Trzeba pamiętać o tym, by nie przyciskać za bardzo ściereczki do ekranu. Czyszcząc monitor należy wykonywać delikatne, okrężne ruchy. W ten sposób można ograniczyć ryzyko przypadkowego uszkodzenia matrycy. Przy tym warto również pamiętać o tym, by zadbać o klawiaturę. Może się w niej gromadzić nie tylko kurz, ale również okruchy od jedzenia.

Czyszczenie monitora. Jakich środków lepiej nie używać? Do czyszczenia ekranów (zarówno LCD, jak i LED) powinno używać się specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Mycie ekranu innymi środkami, takimi jak spirytus, alkohol czy płyny do szyb, może skończyć się uszkodzeniem sprzętu. Nie zaleca się również czyszczenia ekranu innymi specyfikami, które zawierają amoniak, alkohol izopropylowy czy kwasy. Co ważne, lepiej zrezygnować z wycierania monitora za pomocą papieru toaletowego lub chusteczek higienicznych. Używając tych przyborów, można przypadkowo porysować ekran.

Jakie zabrudzenia powstają na monitorze? Brak regularnego czyszczenia może sprawić, że ekran stanie się prawdziwym magnesem na kurz. Co więcej, z czasem mogą się na nim pojawiać również inne typy zabrudzeń, jak na przykład ślady palców czy plamy. W skrajnych przypadkach brud może znacząco utrudnić korzystanie z monitora. Dbanie o ekran pomoże zredukować ilość zgromadzonych na nim patogenów, takich jak bakterie czy wirusy. Owe mikroorganizmy mogą przyczyniać się do rozwoju różnych chorób. Wobec tego lepiej regularnie czyścić monitor.

*** i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!