Medialne doniesienia: Orlen wynajmował luksusowe mieszkanie dla D. Obajtka i płacił za niego

Luksusowy 7-piętrowy apartamentowiec na warszawskim Powiślu, nieopodal Traktu Królewskiego – to w tym budynku Orlen miał opłacać mieszkanie zajmowane przez Takie ustalenia podaje w piątek „Fakt”. Chodzi o budynek na skrzyżowaniu ulicy Tamka i Kruczkowskiego, gdzie miał wynajmować mieszkanie w jednym z apartamentowców w prestiżowej warszawskiej dzielnicy – podaje „Fakt”.

„Nie musiał za nie płacić, bo to i go opłacała” – czytamy w dzienniku. Dodatkowo, jak podkreślają dziennikarze „Faktu”, czynsz za największy dostępny w apartamentowcu lokal wynosił. Jak ustalili dziennikarze gazety, zarząd Orlenu miał zgodę na dofinansowanie do wynajęcia mieszkania do kwoty 8 tys. zł. Każda złotówka ponad tę kwotę wymagała specjalnej zgody. „Widać Daniel Obajtek taką zgodę uzyskał, bo za wynajem nie płacił” – czytamy.

Budynek przy ulicy Tamka 29 ma całodobową recepcję oraz ochronę oraz dostępny dla mieszkańców 200-metrowy taras z widokiem na Warszawę. W 2023 roku Orlen zapłacił za wynajem apartamentu 210 tys. zł. Kwota ta wynika z najnowszego sprawozdania spółki dotyczącego wysokości wypłaconych tzw. dodatkowych świadczeń – podaje „Fakt”.

Spółka na pytania dziennikarzy wskazała, że już zrezygnowano z wynajmu tego lokalu. „Wszystkie umowy najmu lokali w związku ze świadczeniami dodatkowymi dla członków zarządu obowiązujące w 2023 r. zostały wypowiedziane, więc spółka nie korzysta obecnie z tych mieszkań” – podaje biuro prasowe Orlenu.