Max wkrótce przyjedzie do Polski. Ważne jest przestrzeganie regulaminu.

Startuje w Polsce nowa platforma streamingowa Warner Bros. Discovery, która zastąpi obecny serwis HBO Max. Znane są już przygotowane cenniki, a także regulamin platformy. Przy okazji udostępniono polską wersję regulaminu, w którym znalazło się kilka ciekawych zapisków.

Nowy regulamin Max zapowiada walkę ze współdzieleniem kont

Regulamin obowiązujący subskrybentów platformy Max wspomina o możliwości tworzenia kont oraz tak zwanych „upoważnionych użytkowników”. Istotny jest fragment regulaminu mówiący o możliwości dodania do konta Max maksymalnie pięciu autoryzowanych profili użytkowników. Warner Bros. Discovery zamierza ograniczać liczbę osób, które mogą jednocześnie korzystać z platformy i oglądać treści.

  • Upoważnieni użytkownicy muszą być członkami gospodarstwa domowego głównego użytkownika.
  • W regulaminie HBO Max znajduje się zapis mówiący o członkach rodziny, gdzie nie ma obowiązku przebywania w tym samym gospodarstwie domowym.

Wygląda więc na to, że Warner Bros. Discovery otwiera sobie w ten sposób nowe możliwości. Firma chce iść w ślady Netfliksa, który również podjął walkę z współdzieleniem kont.

Warner Bros. Discovery chce iść w ślady Netfliksa

Warner Bros. Discovery rzeczywiście planuje powalczyć z użytkownikami, którzy współdzielą swoje konta z innymi osobami. Wdrożył już nowe plany cenowe, aby uregulować tę kwestię. Jedną z możliwości ograniczenia współdzielenia kont jest wprowadzenie taniego planu z reklamami, co okazało się skutecznym rozwiązaniem.

  • Podobne plany związane z użytkownikami udostępniającymi konta mają już inni gracze na rynku.
  • Podobne kroki w walce z współdzieleniem kont planowane są również na platformie Max.

Nie jest to proste zadanie i przypomina walkę z wiatrakami, jednak Netflix udowodnił, że jest to możliwe do zrealizowania. Regulamin Max wspomina również o pay-per-view, czyli możliwości wykupienia dostępu do określonych treści za opłatą.

Pay-per-view w regulaminie platformy Max

Informacje o pay-per-view oznaczają, że użytkownicy platformy będą mogli korzystać z treści na zasadzie wypożyczenia lub płatności za konkretne materiały. Nie dotyczy to wyłącznie pakietów kanałów TV i sportu, które będą oferowane opcjonalnie. Warner Bros. Discovery w umowie z użytkownikami wspomina także o różnych rodzajach subskrypcji, które mogą mieć różne podstawy.

Platforma Max startuje w Polsce już najbliższego wtorku. Do wyboru będą trzy plany cenowe: podstawowy z reklamami za określoną opłatę, standardowy bez reklam (ale pozbawiony treści w jakości Ultra HD i dźwięku Dolby Atmos) oraz pakiet Premium wyceniony na określoną kwotę. Dotychczasowi abonenci HBO Max zostaną przeniesieni do jednej z nowych subskrypcji.