Lotnisko w Manchesterze wznowiło operacje lotnicze

Przejdźmy do aktualnych informacji dotyczących sytuacji w Polsce oraz na świecie.

Pieniądze Polaków

Petru ujawnia prawdę! Tej obietnicy Tusk szybko nie spełni. Energetyka 60 mld zł dla inwestora pierwszej elektrowni jądrowej. Atom bliżej.

Bon senioralny

Bon senioralny wyniesie nawet 2150 zł. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Imigracja

Rząd Tuska ogranicza wizy. Cudzoziemcy mają trudniej.

Czternasta emerytura

Seniorzy otrzymają dwie 14. emerytury w tym roku?

Awaria prądu na lotnisku

Manchester z utrudnieniami. Lotnisko w Manchesterze: chaos w terminalach pasażerskich, wiele lotów odwołano. Awaria zasilania, która spowodowała odwołanie lotów, dotknęła samo lotnisko, a nie, jak się początkowo wydawało, także okolicznych odbiorców.

Z jej powodu odwołane zostały wszystkie loty z terminali 1 i 2, a te z terminala 3 miały duże opóźnienia. Według firmy Cirium, która zajmuje się analizą ruchu lotniczego, do wczesnych godzin popołudniowych odwołano 66 lotów wychodzących i 50 przychodzących. Ponadto cześć samolotów, które miały przylecieć do Manchesteru, skierowano na inne lotniska w kraju.

Zamieszczone w brytyjskich mediach zdjęcia i nagrania wideo z lotniska pokazują pasażerów stojących w ogromnych kolejkach i chaos w terminalach pasażerskich. Lotnisko w Manchesterze jest trzecim w Wielkiej Brytanii pod względem ruchu lotniczego po londyńskich Heathrow i Gatwick, a awaria wystąpiła w czasie, gdy rozpoczyna się letni szczyt podróży.

Wszystkie rejsy samolotów z lotniska w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii zostały w niedzielę rano odwołane lub opóźnione z powodu przerwy w dostawie prądu.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam. Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

QUIZ

Gospodynie domowe w PRL. Czy w Polsce Ludowej dałabyś radę zrobić coś z niczego?