Lista ostrzeżeń KNF poszerzona o dziewięć nowych firm, skierowano zawiadomienia do prokuratury

Dziewięć nowych podmiotów trafiło na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego – poinformowała w czwartek KNF.

Podejrzenia komisji dotyczą m.in. i Prawa bankowego. Nowe podmioty wpisane 20 czerwca br. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego to:

  • prowadzący działalność za pośrednictwem platformy internetowej INTENFIX,
  • z siedzibą w Warszawie,
  • z siedzibą w Rzeszowie,
  • z siedzibą w Katowicach
  • z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

W przypadku Intenfix, Kamila Pudłowskiego Usługi finansowe, Adama Kowieskiego, Dariusza Nadolskiego i Zuzanny Zwierzchowskiej do prokuratury wysłano – prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Z kolei w sprawach Mart Diamonds z siedzibą w Warszawie, IDI, Mart Diamonds z siedzibą w Katowicach, MD Distribution z siedzibą w Wielkiej Brytanii postępowanie prokuratury dotyczy naruszenia ustawy Prawo bankowe – wykonywanie czynności bankowych, w szczególności, bez zezwolenia KNF.

Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.