Kobieta z Polski w wieku 39 lat zgwałcona w Indiach. Szczegóły dotyczące sprawcy zostały ujawnione.

Do napaści na Polkę doszło w stanie Himachal Pradesh, na północy Indii. Kobieta zgłosiła napaść policjantom w czwartek, a następnego dnia służby zatrzymały podejrzanego 24-letniego mężczyznę. Jest nim Kartik C., 24-letni mieszkaniec Upper Bhagsu w Dharamsali, Indie.

Polka padła ofiarą gwałtu w Indiach. Są szczegóły w sprawie napastnika. Z relacji indyjskich mediów wynika, że Polka przyjechała do Indii na wizie turystycznej w maju. Do popularnej wśród turystów miejscowości McLeod Ganj przyjechała na początku czerwca, gdzie wynajęła mieszkanie. Z ustaleń policji wynika, że Kartik C. miał spotkać się z 39-latką w pobliskim sklepie i zaoferował jej jeden z pokoi, których jest właścicielem i które wynajmuje.

Mężczyzna miał ją tam zaprowadzić, następnie zaproponować małżeństwo, a później zgwałcić. „Eksperci medycyny sądowej pobrali próbki z pokoju. Oskarżony jest przesłuchiwany, a RP została poinformowana o sprawie” – cytuje słowa Shaliniego Agnihotriego, nadinspektora policji w Kangrze „The Indian Express”. Funkcjonariusz dodał, że „policja zweryfikowała zarzuty Polki”.

„Wstępne śledztwo potwierdziło, że doszło do zdarzenia. Oświadczenie ofiary zostało zarejestrowane przed lokalnym sędzią. Wyszło na jaw, że utrzymywali kontakt przez ostatnie dwa tygodnie. Śledztwo jest w toku” – zapewnił.

Miejscowość McLeod Ganj w północnych Indiach, w stanie Himachal Pradesh, w zachodnich Himalajach jest niezwykle popularna głównie z powodu, że jest miejscem pobytu XIV Dalajlamy i diaspory tybetańskiej w Indiach.