Gikiewicz przekazał fatalne wieści - Polska reprezentacja poważnie osłabiona!

Roberowi Lewandowskiemu przydarzył się straszliwy pech tuż przed startem Euro 2024. W ostatnim sparingu przed wyjazdem do Niemiec naderwał mięsień dwugłowy uda. Z tego powodu po nieco ponad pół godzinie gry opuścił murawę w spotkaniu z Turcją. Na mecz z Holandią nie zdołał się wykurować. Wygląda na to, że do pełnej sprawności nie doszedł do teraz, bo selekcjoner Michał Probierz najprawdopodobniej nie wystawi go w pierwszym składzie z Austrią.

Taka informację przekazał w portalu X były piłkarz Śląska Wrocław, Omonii Nikozja oraz AEL-u Limassol, Łukasz Gikiewicz. „Lewandowski rozpocznie dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych” – czytamy. Informację potwierdził także dziennikarz Meczyków.pl, Tomasz Włodarczyk, który jeszcze w czwartek przekonywał, że napastnik FC Barcelony pojawi się w pierwszej jedenastce. „Robert Lewandowski ma jednak rozpocząć spotkanie z Austrią na ławce rezerwowych” – napisał w portalu X.

Brak Roberta Lewandowskiego w wyjściowej jedenastce nie oznacza jednak, że w meczu z Austrią w ogóle się nie pojawi. Być może szansę dostanie w drugiej połowie. Wydaje się, że jego miejsce w ataku zajmie Adam Buksa, który dobrze sprawdził się w rywalizacji z Holandią, a w 16. minucie strzelił dla nas jedynego gola. Obok niego może pojawić się drugi napastnik Karol Świderski lub Krzysztof Piątek albo – tak jak w poprzednim meczu – 19-letni pomocnik Kacper Urbański.

Zdaniem Tomasza Włodarczyka Probierz zdecyduje się na duet Buksa – Piątek. „W ataku zagrają prawdopodobnie Adam Buksa i Krzysztof Piątek” – poinformował.

Mecz Polska – Austria odbędzie się w piątek 21 czerwca na Olympiastadionie w Berlinie. Pierwszy gwizdek ma wybrzmieć o godz. 18:00.