Zmiana zarzutów przez prokuratora w przypadku śmiertelnego ataku na księdza w Szczytnie.

Zmiana zarzutów przez prokuratora w przypadku śmiertelnego ataku na księdza w Szczytnie.

„`html

Tragiczne wydarzenie w Szczytnie

W niedzielę wieczorem, 3 listopada, doszło do brutalnego ataku na proboszcza parafii św. Brata Alberta w Szczytnie. Napastnika spłoszyła gospodyni, używając gazu pieprzowego. Ks. Lech Lachowicz w stanie krytycznym trafił do szpitala, gdzie zmarł 9 listopada.

Zbrodnia zszokowała lokalną społeczność, która pamiętała duchownego jako organizatora miejscowej parafii. Policja w tej sprawie aresztowała 27-letniego podejrzanego Szymona K.

Zmiana kwalifikacji czynu przez prokuraturę

Szef prokuratury rejonowej w Szczytnie, Artur Bekulard, poinformował, że śledczy, ze względu na śmierć duchownego, zmienili kwalifikację prawną czynu z usiłowania zabójstwa na zabójstwo. Śledczy uzyskali już ekspertyzę medyczną, a biegli lekarze psychiatrzy orzekli, że Szymon K. cierpi na chorobę psychiczną i nie mógł zrozumieć znaczenia swojego czynu ani nim kierować.

Osobiste wspomnienia o ks. Lechu Lachowiczu

Życie i edukacja

Ksiądz Lachowicz urodził się w 1952 roku w Lidzbarku Warmińskim. Tam ukończył liceum, zdobywając maturę w 1969 roku. Po tym podjął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Olsztynie, gdzie w 1976 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Józefa Drzazgi.

Okres wojskowy

W latach 1971-1973, jako kleryk, odbywał przymusową służbę wojskową w jednostce w Brzegu nad Odrą. To tam, wedle pewnych źródeł, miał poznać się z ks. Jerzym Popiełuszką.

„`