Badanie możliwości istnienia życia na Enceladusie - misja kosmiczna w kosmosie

Naukowcy wytypowali księżyc Saturna Enceladus jako najbardziej atrakcyjny cel przyszłej misji. Dlaczego? Ponieważ ten liczący ok. 500 km średnicy świat kryje w sobie ogromny potencjał dla badaczy, choćby – Lodowa skorupa kryje głęboki, tajemniczy ocean. Pióropusze wody przedostają się przez pęknięcia w lodzie i wystrzeliwują w przestrzeń kosmiczną. — wymienia ESA i przybliża plany misji badawczej na księżyc Saturna.

Voyage 2050, długoterminowy plan ESA dotyczący poszerzania wiedzy o kosmosie ESA planuje wysłanie sondy na Enceladusa w ramach programu badawczego Voyage 2050, który obejmie misje naukowe dotyczące przestrzeni kosmicznej na lata 2035-2050. ESA podaje, że w przypadku wyboru Enceladusa do badań, zaważyło jego środowisko. Chodzi o obecność wody w stanie ciekłym, źródło energii oraz określony zestaw pierwiastków chemicznych.

Enceladus składa się z trzech kluczowych składników, które uważa się za niezbędne do pojawienia się życia — powiedziała astrofizyk prof. Michele Dougherty, której praca przy kierowaniu bezzałogowymi misjami badawczymi do Saturna doprowadziła do odkrycia atmosfery zawierającej wodę i węglowodory wokół Enceladusa. – To połączenie sprawia, że jest to mój ulubiony księżyc w całym. Misja na Enceladusa. Badanie potencjału księżyca Saturna jako miejsca do życia W związku z tymi ustaleniami na temat Enceladusa naukowcy podjęli się planowania misji, która „powinna skupić się na badaniu możliwości zamieszkania w świecie oceanicznym, poprzez analizę powiązań między jego wnętrzem a otoczeniem, a także na”, podaje ESA.

Nigdy wcześniej nie przeprowadzono badania oznak przeszłego lub obecnego życia wokół Saturna. Zagwarantowałoby to ESA kluczową pozycję w nauce o planetach na nadchodzące dziesięciolecia —.

Lądowanie na Enceladusie już w 2050 roku? ESA rozważa wystrzelenie misji ESA podała, że mogłaby wystrzelić taką misję na początku lat 40. XXI wieku. Sonda dotarłaby do celu około dekady później i za zadanie miałaby Pokładowe laboratorium wyposażone w zminiaturyzowane, niezwykle precyzyjne instrumenty, umożliwiłoby do badań nad Enceladusem. – Misja zapewniłaby ogromny zysk naukowy i miałaby — powiedziała dr Zita Martins, astrobiolog z Instituto Superior Técnico, która przewodniczyła niedawnemu panelowi ESA na temat misji w ramach Voyage 2050.

Co myślisz o Geekweeka? Twoje zdanie ma dla nas znaczenie.

  • i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage – polub i komentuj tam nasze artykuły!